Gdzie na narty z dzieckiem - najlepsze stacje, stoki i wyciągi narciarskie w Polsce

Dzieci na nartach to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Trzeba zadbać o odpowiedni ubiór, dobór sprzętu i wybrać idealny ośrodek narciarski, który posiada liczne udogodnienia i atrakcje dla rodzin z dziećmi.

Opublikowano: 03 09 2018
Wybór odpowiedniego miejsca na wyjazd z dzieckiem na narty, które dopiero rozpoczęło swoją przygodę na stoku, jest niezwykle ważne. Zbyt strome stoki i trudne wyciągi, mogą okazać się dla malucha barierą nie do przebicia, co spowoduje, że na długo nie będzie chciał założyć nart ponownie i trudno mu będzie przezwyciężyć strach przed kolejną próbą.

Pomożemy Wam w wyborze idealnego miejsca na bezpieczne szusowanie z dziećmi oraz przedstawimy oferty szkółek oraz przedszkoli narciarskich, w których maluchy będą mogły stawić pierwsze kroki na nartach i przekonać się, że jazda na stoku to ogromna frajda i przyjemność!
Gdzie na narty z dzieckiem - najlepsze stacje, stoki i wyciągi narciarskie w Polsce - Atrakcje.pl
Gdzie na narty z dzieckiem - najlepsze stacje, stoki i wyciągi narciarskie w Polsce - Atrakcje.pl

Stoki narciarskie przyjazne dzieciom

Poznaj oferty największych zagłębi narciarskich w Polsce, które powstały z myślą o rodzinnych zimowych wyjazdach. Każda z nich, stara się zapewnić bezpieczne i pełne dobrej zabawy chwile na stoku dla najmłodszych.


Krynica-Zdrój i okolice

 • Jaworzyna Krynicka – tutaj Wasze pociechy mogą skorzystać z bogatej oferty przedszkoli narciarskich oraz wyciągu szkoleniowego „Żółwik” o długości 100 metrów. Liczne trasy narciarskie o różnych poziomach trudności, z pewnością przypadną do gustu każdej rodzinie.
 • Słotwiny Arena – to miejsce, w którym dzieci z pewnością nie będą się nudzić. Znajdziecie tutaj Zimowy plac zabaw Kubuś-Ski, duży wybór tras oraz wyciąg szkoleniowy dla dzieci.
 • Tylicz Ski – z myślą o maluchach została przygotowana Polana Kubusiowa oraz dwa wyciągi Baby Ski o długości 150 m. i 100 m., które prowadzą na trasy o długości 200 m. i 120 m. i różnicy wzniesień 30 m. i 15 m.
 • Master Ski to ośrodek idealnie przystosowany dla początkujących narciarzy. Znajduje się tutaj fun park, poletko do jazdy na sankach oraz wyciąg ćwiczebny o długości 150 metrów.
 • Henryk Ski to stok o średnim nachyleniu, idealny dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy. Dzieci mogą tutaj korzystać z bezpiecznego wyciągu taśmowego.
 • Dwie Doliny - to jedna z największych rodzinnych stacji  narciarskich w Polsce. Jako pierwsza w kraju, zapewniła połączenie dwóch miejscowości systemem wyciągów (Wierchomlę i Szczawnik k. Muszyny). Dla najmłodszych ośrodek przygotował stok szkoleniowy Stonoga, z wyciągiem orczykowym o długości 110 m, odseparowany od pozostałych nartostrad, bezpieczny, oświetlony i naśnieżany.
Rytro
 • RyterSki Raj -  Walorem tego miejsca jest jego położenie na łagodnych zboczach Jastrzębskiej Góry. Działają tam 3 łatwe niebieskie trasy, w tym dwie z orczykowym wyciągiem i jedna dość długa, bo licząca aż 1200 m, z wyciągiem krzesełkowym. Jest także jedna, bardzo łatwa, treningowa trasa zielona tzw. „Rogasiowa Łączka”  gdzie dzieci, pod okiem instruktorów, mogą uczyć się i szlifować swoje umiejętności.  Do dyspozycji maluchów jest wyciąg taśmowy, który wyglądem przypomina ruchomy dywan. Ośrodek dysponuje również torem do snowtubingu.
Zakopane
 • Centrum narciarskie Nosal – posiada łatwe i szerokie trasy oraz wyciąg Żółwik, prowadzący na trasę o długości 145 m, dla dzieci i początkujących narciarzy. Maluchy mogą także doskonale bawić się w zimowym ogródku.
 • Harenda – ośrodek przygotował specjalny park dla dzieci oraz wyciąg taśmowy, idealny dla początkujących narciarzy. Trasa bardzo łatwa (dla najmłodszych), posiada 100 m. długości i 15 m. przewyższenia.
Białka Tatrzańska
 • Kotelnica Białczańska – niezwykle bogata oferta tras narciarskich do wyboru oraz ogródek zimowy dla najmłodszych. Trzy wyciągi taśmowe, idealne dla małych narciarzy.

Bukowina Tatrzańska

 • Rusiń-Ski - ośrodek słynący głównie z rodzinnych zjazdów. Do dyspozycji narciarzy są tutaj liczne trasy o różnych poziomach trudności, wiec każdy znajdzie coś dla siebie bez względu na wiek i umiejętności. Czynne są 4 wyciągi - krzesełkowy przy najdłuższej trasie, dwa orczykowe przy niebieskich trasach o długości 500 i 200 m. oraz specjalny wyciąg dla dzieci tzw. babylift o długości 50 m. Można tutaj także poszaleć na torze do snowtubingu.

W tym artykule piszemy o:

Karpacz

 • Winterpol Biały Jar – szerokie i łagodne stoki sprawiają, że jest to jedno z najlepszych miejsc, aby zacząć swoją przygodę z nartami. Dla najmłodszych przygotowano wyciąg narciarski typu „dywan” o długości 50 metrów.
 • Kolorowa - wyciąg „babylift”, o długości 100 m i długości zjazdu 100 m. Idealny dla początkujących narciarzy.
Szczyrk
 • Kaimówka - łagodne, bezpieczne i szerokie stoki to idealne warunki na rozpoczęcie swojej przygody na nartach. To właśnie tutaj swoje szkolenia dla najmłodszych przeprowadza przedszkole Dimbo.

Szklarska Poręba

 • Ski Arena Szrenica – posiada wyciąg Baby Lift dla dzieci oraz dwie łagodne, bezpieczne i łatwe trasy.
 • Wesoła Górka – dwa wyciągi o długości 150 m dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy oraz kółko szkoleniowe dla małych i dużych. Na miejscy znajduje się przedszkole narciarskie.
Ustroń
 • Czantoria – w ośrodku znajduje się specjalnie wydzielona strefa dla początkujących oraz wyciąg taśmowy.
 • Palenica – ośrodek dzieli się na dwie trasy zjazdowe „Duża i Mała Palenica”. Duża przeznaczona jest dla doświadczonych narciarzy, natomiast Mała Palenica posiada łagodny, szeroki i doskonale przystosowany dla dzieci stok oraz mały, darmowy wyciąg.
Wisła
 • Nowa Osada – stacja narciarska dysponuje aż trzema łatwymi trasami do nauki jazdy. Na terenie ośrodka można skorzystać z bogatej oferty szkółek narciarskich.
 • Stacja narciarska Skolnity – tutaj znajduje się Ośla łączka, o długości 200 metrów, gdzie początkujący narciarze mogą doskonalić swoje umiejętności.
 • Klepki – to ośrodek narciarski, w którym panują idealne warunki dla rodzin z dziećmi. Rodzice mogą szaleń na trasie dla narciarzy średnio zaawansowanych, a najmłodsi mogą bezpiecznie szusować na oślej łączce.
Duszniki-Zdrój
 • Winterpol Ski Arena – to istny raj dla młodych narciarzy. Trzy „Dziecięce Światy”, w których znajdują się wyciągi taśmowe do bezkolizyjnej nauki jazdy, zawody narciarskie i atrakcje dla maluchów oraz zapewniająca mega dawkę zabawy karuzela tubingowa.
Istebna
 • Kompleks Istebna Zagroń - posiada bardzo dobrze przygotowane stacje narciarskie z nowoczesnymi wyciągami, odpowiednią infrastrukturą oraz mnogą ilością atrakcji dla dzieci. Do dyspozycji są trzy ratrakowane i oświetlone trasy- z wyciągiem talerzykowym (230 m. długości) , krzesełkowym (840 m.) oraz taśmowy z myślą o najmłodszych (110 m.). Na terenie kompleksu znajduje się Park Zimowy z rozmaitymi atrakcjami, w którym można zostawić dzieci pod opieką.

Poznaj także oferty innych ośrodków narciarskich w Polsce. Wybierz odpowiedni dla Ciebie i Twojej rodziny i ruszaj w niezapomnianą, zimową przygodę!

Gdzie na narty z dzieckiem - najlepsze stacje, stoki i wyciągi narciarskie w Polsce - Atrakcje.pl

Przedszkola narciarskie, czyli nauka poprzez zabawę

Jeżeli zastanawiacie się nad zapisaniem Waszej pociechy na lekcje, poniżej przedstawiamy kilka propozycji przedszkoli narciarskich oferujących ciekawe zajęcia:

Krynica-Zdrój:

Zakopane:

Wisła:

Szczyrk:

Bukowina Tatrzańska:

Szklarska Poręba:

Karpacz:

Rytro:

Chcecie dowiedzieć się jak przygotować Waszą pociechę na pierwsze spotkanie z nartami i czym kierować się przy wyborze odpowiedniego przedszkola narciarskiego? Zajrzyjcie do naszych pozostałych artykułów:

Gdzie na narty z dzieckiem - najlepsze stacje, stoki i wyciągi narciarskie w Polsce - Atrakcje.pl

Liczba użytkowników, którzy uważają ten artykuł za przydatny: 2 z 2

Poprzedni
Wróć do listy artykułów
Następny
Przykład
Zapisz się na newsletter
 • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
 • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook