Przedszkola narciarskie dla dzieci - wszystko co musi wiedzieć rodzic przed wysłaniem dziecka na kurs

Przedszkole narciarskie to miejsce, w którym maluchy mogą nauczyć się efektywnej jazdy na nartach i doskonale bawić się w gronie przyjaciół. O bezpieczeństwo Waszych pociech podczas zajęć, dbają doskonale przygotowani do pracy z dziećmi instruktorzy.

Opublikowano: 28.08.2018

Dzieci szybko się uczą, dlatego jazda na nartach, nawet jeżeli na początku drogi nie będzie łatwa, szybko stanie się dla nich doskonałą zabawą, dającą radość i satysfakcję. Twoim zadaniem, jako rodzica będzie wybór odpowiedniego przedszkola narciarskiego, w którym maluch będzie bezpieczny, szybko wykona pierwsze zjazdy, a lekcja będzie dla niego czystą przyjemnością.

Przedszkola narciarskie dla dzieci - wszystko co musi wiedzieć rodzic przed wysłaniem dziecka na kurs - Atrakcje.pl
Przedszkola narciarskie dla dzieci - wszystko co musi wiedzieć rodzic przed wysłaniem dziecka na kurs - Atrakcje.pl

Co mogę zrobić, aby przygotować moje dziecko do lekcji w przedszkolu narciarskim?

Dla Ciebie, jako rodzica, dobrze jest porozmawiać z dzieckiem o tym, jak będą wyglądać lekcje, kto się nim zaopiekuje na stoku, czy będzie przerwa na posiłek itp. Im mniej dziecko myśli o nieznanych rzeczach, tym mniej się stresuje. Przed lekcją zadbaj o to, aby Twoja pociecha była wypoczęta, zjadła zdrowe śniadanie i miała pozytywne nastawienie na przygodę, która ją czeka.

Wiele przedszkoli narciarskich posiada na swojej stronie internetowej zdjęcia z odbywających się zajęć. Możesz przedstawić je swojemu dziecku, aby mogło zobaczyć uśmiechnięte twarze rówieśników oraz miejsce, w którym odbywają się lekcje.


Lekcje prywatne kontra zajęcia grupowe, którą opcję wybrać?

Decyzja czy wybrać zajęcia grupowe czy lekcje indywidualne, zależy w dużej mierze od dziecka, które w danym kursie będzie uczestniczyć. Są dzieci, które lubią obserwować innych rówieśników i z ich pomocą doskonalić swoje umiejętności, a ponadto czują się pewniej w grupie przyjaciół. Z drugiej strony są osoby, które chcą w szybkim tempie osiągnąć zamierzony cel i z dnia na dzień podnosić swoje umiejętności i to właśnie dla nich przygotowano kursy indywidualne.

Zarówno jedna, jak i druga opcja umożliwiają osiągnięcie odpowiednich kwalifikacji, z uwzględnieniem tego, że w przypadku indywidualnych lekcji trwa to dużo szybciej, ponieważ uwaga instruktora skupiona jest tylko i wyłącznie na jednym kursancie.


W jak licznych grupach odbywają się zajęcia w przedszkolach narciarskich?

Do przedszkola narciarskiego trafiają zazwyczaj maluchy, które są pełne energii, nieprzewidywalne, bardzo ruchliwe, a także często bywają niesamodzielne. Instruktor musi skupić na nich maksymalną uwagę, zadbać o nie i zagwarantować im bezpieczeństwo. W takim przypadku, bardzo ważne jest, aby grupa przypadająca na jednego instruktora mieściła się w granicach 3-5 osób. Takie rozwiązanie daje możliwość zapanowania nad rozbieganą grupą i przeprowadzenia zajęć w odpowiedni sposób.


Jakie kwalifikacje powinni posiadać instruktorzy uczący dzieci w przedszkolach narciarskich?

Ośrodki posiadają różne zdanie także w tym temacie, jednak ogólnie przyjęta zasada mówi, że instruktorzy powinni posiadać przeszkolenie z zakresu zarówno rozwoju fizycznego dziecka, czyli samej nauki jazdy na nartach, a także ich rozwoju umysłowego. Ośrodki narciarskie zwracają szczególną uwagę na to, aby instruktor był cierpliwy i darzył dzieci sympatią.

W tym artykule piszemy o:

Jak przedszkola narciarskie dbają o bezpieczeństwo dzieci podczas lekcji?

Przedszkola narciarskie szczególną uwagę przywiązują do bezpieczeństwa małych narciarzy podczas zajęć. Jednym z ważniejszych elementów, wpływających na bezpieczeństwo kursantów, są koszulki, zakładane na wierzchnią odzież, zazwyczaj w jaskrawych kolorach, aby można było szybko zlokalizować uczestników kursu. W większości przedszkoli narciarskich znajdują się wyciągi taśmowe, dedykowane specjalnie dla najmłodszych narciarzy i wydzielona trasa narciarska, na której najmłodsi mogą uczyć się jazdy na nartach. Przez cały czas zajęć instruktor jest blisko dzieci. W zależności od programu zajęć, przewidziana jest przerwa, podczas której dzieci odpoczywają, mogą zjeść ciepły posiłek i pobawić się z rówieśnikami. Również w czasie przerwy instruktor cały czas przebywa z dziećmi.


Czy trasa do nauki jazdy dla dzieci jest specjalnie przygotowywana?

Przy wyborze przedszkola narciarskiego dla swojego dziecka, bardzo ważne jest zwrócenie uwagi, na to w jaki sposób przygotowywane są trasy, na których dzieci będą uczyć się jeździć. Specjalnie wydzielony tor oraz wyciąg taśmowy to elementy, które w dużej mierze usprawnią naukę i pozwolą na spokojną i bezpieczną jazdę na nartach. Wiele ośrodków narciarskich w swojej ofercie posiada zimowy plac zabaw dla najmłodszych, w którym znajdują się śnieżne karuzele, slalomy, bajkowe postacie i wiele więcej ciekawych atrakcji, dzięki którym jazda na nartach stanie się dla dziecka mega frajdą!


Czy karnet narciarski jest wliczony w cenę, czy sprzedawany osobno?

Zależy to od oferty wybranego ośrodka narciarskiego, jednakże większość z nich wymaga zakupu osobnego biletu na wyciąg.


Czy dzieci mogą brać udział w zawodach narciarskich?

Większość ośrodków narciarskich organizuje zimowe zawody dla dzieci, które w dużej mierze skupiają się na zabawie i dają możliwość zaprezentowania zdobytych umiejętności. Konkurencje dla dzieci tworzone są zawsze z myślą o zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwie młodych zawodników.

Ponadto wiele przedszkoli narciarskich organizuje zawody dla swoich kursantów, po zakończeniu cyklu szkoleń.


Jakie przedszkole narciarskie wybrać?

Jeżeli zastanawiacie się nad zapisaniem Waszej pociechy na lekcje, poniżej przedstawiamy kilka propozycji przedszkoli narciarskich oferujących ciekawe zajęcia:

Krynica-Zdrój:

Zakopane:

Wisła:

Szczyrk:

Bukowina Tatrzańska:

Szklarska Poręba:

Karpacz:

Przedszkola narciarskie dla dzieci - wszystko co musi wiedzieć rodzic przed wysłaniem dziecka na kurs - Atrakcje.pl

Liczba użytkowników, którzy uważają ten artykuł za przydatny: 1 z 1

Poprzedni
Wróć do listy artykułów
Następny
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl