Przedszkola narciarskie dla dzieci - wszystko co musi wiedzieć rodzic przed wysłaniem dziecka na kurs

Przedszkole narciarskie to miejsce, w którym maluchy mogą nauczyć się efektywnej jazdy na nartach i doskonale bawić się w gronie przyjaciół. O bezpieczeństwo Waszych pociech podczas zajęć, dbają doskonale przygotowani do pracy z dziećmi instruktorzy.

Opublikowano: 28 08 2018

Dzieci szybko się uczą, dlatego jazda na nartach, nawet jeżeli na początku drogi nie będzie łatwa, szybko stanie się dla nich doskonałą zabawą, dającą radość i satysfakcję. Twoim zadaniem, jako rodzica będzie wybór odpowiedniego przedszkola narciarskiego, w którym maluch będzie bezpieczny, szybko wykona pierwsze zjazdy, a lekcja będzie dla niego czystą przyjemnością.

Przedszkola narciarskie dla dzieci - wszystko co musi wiedzieć rodzic przed wysłaniem dziecka na kurs - Atrakcje.pl
Przedszkola narciarskie dla dzieci - wszystko co musi wiedzieć rodzic przed wysłaniem dziecka na kurs - Atrakcje.pl

Co mogę zrobić, aby przygotować moje dziecko do lekcji w przedszkolu narciarskim?

Na pewno przed wszystkim dobrze jest porozmawiać z dzieckiem o tym, jak będą wyglądać lekcje, kto się nim zaopiekuje na stoku, czy będzie przerwa na posiłek itp. Dzieci często odczuwają stres tylko w związku z tym czego nie znają, zatem im większa świadomość tym większy komfort psychiczny. Przed lekcją zadbaj o to, aby Twoja pociecha była wypoczęta, zjadła pożywne śniadanie i miała pozytywne nastawienie na przygodę, która ją czeka.

Wiele przedszkoli narciarskich posiada na swojej stronie internetowej zdjęcia z odbywających się zajęć. Możesz przedstawić je swojemu dziecku, aby mogło zobaczyć uśmiechnięte twarze rówieśników oraz miejsce, w którym odbywają się lekcje.


Lekcje prywatne kontra zajęcia grupowe, którą opcję wybrać?

Decyzja czy wybrać zajęcia grupowe czy lekcje indywidualne, zależy w dużej mierze od dziecka, które w danym kursie będzie uczestniczyć. Są dzieci, które lubią obserwować innych rówieśników i z ich pomocą doskonalić swoje umiejętności, a ponadto czują się pewniej w grupie przyjaciół. Z drugiej strony są osoby, które chcą w szybkim tempie osiągnąć zamierzony cel i z dnia na dzień podnosić swoje umiejętności i to właśnie dla nich przygotowano kursy indywidualne.

Zarówno jedna, jak i druga opcja umożliwiają osiągnięcie odpowiednich kwalifikacji, z uwzględnieniem tego, że w przypadku indywidualnych lekcji proces nauki trwa krócej, ponieważ uwaga instruktora skupiona jest tylko i wyłącznie na jednym kursancie. Z drugiej strony Przedszkola Narciarskie kładą nacisk na naukę w formie zabawy. Wtedy umiejętności techniczne przychodzą niepostrzeżenie a jazda na nartach staje się dla dziecka pasją.


W jak licznych grupach odbywają się zajęcia w przedszkolach narciarskich?

Do przedszkola narciarskiego trafiają zazwyczaj maluchy, które są pełne energii, nieprzewidywalne, bardzo ruchliwe, a także często bywają niesamodzielne. Instruktor musi skupić na nich maksymalną uwagę, zadbać o nie i zagwarantować im bezpieczeństwo. W takim przypadku, bardzo ważne jest, aby grupa przypadająca na jednego instruktora mieściła się w granicach 3-5 osób. Takie rozwiązanie daje możliwość zapanowania nad rozbieganą grupą i przeprowadzenia zajęć w odpowiedni sposób.


Jakie kwalifikacje powinni posiadać instruktorzy uczący dzieci w przedszkolach narciarskich?

Ośrodki posiadają różne zdanie także w tym temacie, jednak ogólnie przyjęta zasada mówi, że instruktorzy powinni posiadać przeszkolenie z zakresu zarówno rozwoju fizycznego dziecka, czyli samej nauki jazdy na nartach, a także ich rozwoju umysłowego. Ośrodki narciarskie zwracają szczególną uwagę na to, aby instruktor był cierpliwy i darzył dzieci sympatią.

Szkoły narciarskie bardzo często prezentują swoich instruktorów. Można wtedy sprawdzić takie informacje jak wykształcenie pedagogiczne czy doświadczenie w pracy z dziećmi, a już na miejscu charakter, stosunek do kursantów i wrażliwość instruktorów.

W tym artykule piszemy o:

Jak przedszkola narciarskie dbają o bezpieczeństwo dzieci podczas lekcji?

Przedszkola narciarskie szczególną uwagę przywiązują do bezpieczeństwa małych narciarzy podczas zajęć. Jednym z ważniejszych elementów, wpływających na bezpieczeństwo kursantów, są koszulki, zakładane na wierzchnią odzież, zazwyczaj w jaskrawych kolorach, aby można było szybko zlokalizować uczestników kursu. W większości przedszkoli narciarskich znajdują się wyciągi taśmowe, dedykowane specjalnie dla najmłodszych narciarzy i wydzielona trasa narciarska, na której najmłodsi mogą uczyć się jazdy na nartach. Przez cały czas zajęć instruktor jest blisko dzieci. W zależności od programu zajęć, przewidziana jest przerwa, podczas której dzieci odpoczywają, mogą zjeść ciepły posiłek i pobawić się z rówieśnikami. Również w czasie przerwy instruktor cały czas przebywa z dziećmi.


Czy trasa do nauki jazdy dla dzieci jest specjalnie przygotowywana?

Przy wyborze przedszkola narciarskiego dla swojego dziecka, bardzo ważne jest zwrócenie uwagi, na to w jaki sposób przygotowywane są trasy, na których dzieci będą uczyć się jeździć. Specjalnie wydzielony tor oraz wyciąg taśmowy to elementy, które w dużej mierze usprawnią naukę i pozwolą na spokojną i bezpieczną jazdę na nartach. Wiele ośrodków narciarskich w swojej ofercie posiada zimowy plac zabaw dla najmłodszych, w którym znajdują się śnieżne karuzele, slalomy, bajkowe postacie i wiele więcej ciekawych atrakcji, dzięki którym jazda na nartach stanie się dla dziecka mega frajdą!


Czy karnet narciarski jest wliczony w cenę, czy sprzedawany osobno?

Zależy to od oferty wybranego ośrodka narciarskiego i umowy pomiędzy nim a szkółką / przedszkolem narciarskim. Aktualnie w ofertach przedszkoli można spotkać się z obydwoma rozwiązaniami.


Czy dzieci mogą brać udział w zawodach narciarskich?

Większość ośrodków narciarskich organizuje zimowe zawody dla dzieci, które w dużej mierze skupiają się na zabawie i dają możliwość zaprezentowania zdobytych umiejętności. Konkurencje dla dzieci tworzone są zawsze z myślą o zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa młodych zawodników.

Ponadto wiele przedszkoli narciarskich organizuje zawody dla swoich kursantów, po zakończeniu cyklu szkoleń. Zawody takie kończą się często wręczeniem medali i dyplomów, co przynosi każdemu dziecku ogromną satysfakcję.


Jakie przedszkole narciarskie wybrać?

Jeżeli zastanawiacie się nad zapisaniem Waszej pociechy na lekcje, poniżej przedstawiamy kilka propozycji przedszkoli narciarskich, w różnych lokalizacjach, oferujących ciekawe zajęcia:

Krynica-Zdrój:

Zakopane:

Wisła:

Szczyrk:

Bukowina Tatrzańska:

Szklarska Poręba:

Karpacz:

Przedszkola narciarskie dla dzieci - wszystko co musi wiedzieć rodzic przed wysłaniem dziecka na kurs - Atrakcje.pl

Liczba użytkowników, którzy uważają ten artykuł za przydatny: 1 z 1

Poprzedni
Wróć do listy artykułów
Następny
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook