Najlepsze Escape Roomy i wszystko co musisz o nich wiedzieć

Escape Roomy o różnej tematyce, wielu łamigłówkach do rozwiązania i niezwykłych scenariuszach czekają właśnie na Ciebie! Czy uda Ci się wydostać z tajemniczego pokoju zagadek?

Opublikowano: 30 08 2018

Escape room to zespołowa gra logiczna, w której liczą się przede wszystkim zmysł orientacji, współpraca, pomysłowość i szybkość działania. Nadrzędnym celem gry jest wydostanie się z zamkniętego pomieszczenia przed upływem czasu. Aby to osiągnąć, należy znaleźć odpowiednie wskazówki, rozszyfrować ukryte w pokoju łamigłówki, rozwiązać tajemnicze zagadki i zdobyć “klucz” do wyjścia. Ciążyć na Was będzie presja uciekającego czasu… Czy uda Wam się wydostać, czy zostaniecie zamknięci na zawsze?

Najlepsze Escape Roomy i wszystko co musisz o nich wiedzieć - Atrakcje.pl
Najlepsze Escape Roomy i wszystko co musisz o nich wiedzieć - Atrakcje.pl

Na czym polega zabawa w Escape roomach?

Escape roomy to nowa i prężnie rozwijająca się forma rozrywki dedykowana dla całych rodzin, znajomych, a także dla dzieci. Uczestnicy gry zamykani są w specjalnie przygotowanym pokój, w którym nieubłaganie ucieka czas, a razem z nim szansa na ucieczkę. Wydostanie się z zamkniętego obiektu jest możliwe tylko poprzez rozwiązanie zagadek, przeróżnych łamigłówek, scalanie elementów, znalezienie odpowiednich szyfrów i wszystkich innych sekretów, dedykowanych dla poszczególnych pokoi.


Kto może korzystać z Escape roomów?

Istnieją różne tematyki pokoi i w zależności od scenerii i poziomu trudności, mogą bawić się w nich zarówno rodziny z dziećmi, grupy znajomych, jak i same dzieci. W Polsce, obecnie znajduje się około 1000 pokoi o różnej tematyce, od bajkowych, łatwych pokoi dla najmłodszych, po pokoje przypominające horrory i pełne logicznych zagadek dla najbardziej zaprawionych w bojach poszukiwaczy przygód.


Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego escape roomu?

Przy wyborze escape roomu, należy kierować się przede wszystkim zainteresowaniami danej grupy osób, która będzie korzystać z pokoju. Rodziny z dziećmi powinny zwrócić szczególną uwagę na najmłodszych uczestników gry, którzy nie mogą się nudzić, a co więcej, najlepiej, gdyby mogli również uczestniczyć w rozwiązywaniu zagadek. Na rynku nie brakuje również pokoi, przeznaczonych  dla miłośników mocnych wrażeń. Pokoje tworzone w oparciu o horrory i inne mroczne historie, przyprawiające o dreszczyk, nawet najbardziej odważnych zawodników.

Wybierając właściwy pokój, warto w pierwszej kolejności dowiedzieć się jaką kategorię reprezentuje dany pokój, a także czy jest odpowiedni dla dzieci:

Co wyróżnia poszczególne Escape roomy?

Escape roomy różnią się w zależności od tematyki pokoi, scenografii, poziomu trudności oraz przystosowania do określonej grupy uczestników.


Co się stanie, jeżeli nie będę umiał rozwiązać zagadki w pokoju?

Przeważnie w Escape roomach, w razie jakichkolwiek problemów podczas gry, można poprosić obsługę o wysłanie podpowiedzi.


Czy w trakcie gry, jeżeli poczuje się źle, będę mógł opuścić pomieszczenie?

Warto tutaj zaznaczyć, że w trakcie gry uczestnicy są na bieżąco monitorowani przez obsługę. W przypadku złego samopoczucia, będziesz mógł opuścić pokój. Escape room to miejsce, w którym każdy powinien czuć się komfortowo i dobrze  bawić.


Jakie najciekawsze motywy występują w Escape roomie?

Każdy escape room ma swój niepowtarzalny styl i charakter. U każdego gracza może wzbudzać inne emocje. Przy wyborze odpowiedniego pokoju, warto zastanowić się nad tym co Was interesuje i jaka tematyka najbardziej przypadnie Wam do gustu. Na swojej drodze możecie spotkać ufo, wejść do starożytnej piramidy i znaleźć szczątki faraona, przenieść się do krainy czarów i gonić białego króliczka, uciekać przed dinozaurami oraz wypłynąć na morze z załogą piratów... Ile pokoi, tyle pomysłów na ich wyjątkową historię.


W tym artykule piszemy o:

Czego oprócz tradycyjnych kłódek można spodziewać się w Escape roomie?

Technologia zabezpieczeń w escape roomach nieustannie sią rozwija. Pokoje z roku na rok prześcigają się w tworzeniu nowoczesnych systemów do rozwiązywania zagadek. Sejfy, szyfry i kody to tylko kilka z metod, jakie obecnie stosuje się w zagadkowych pomieszczeniach.


Czy w escape roomach znajdują się tajemne przejścia?

Tak, w niektórych pokojach można spotkać tajemne przejścia i jest to jeden z najciekawszych efektów, jakie znajdują się w escape roomach. Odkrycie tajemniczego przejścia, każdorazowo dostarcza graczom mnóstwa radości i pozytywnych emocji.


Czy w Escape roomach można zdobywać rekordy?

Wiele escape roomów w swojej ofercie posiada możliwość gry na rekord. Zespół, który najszybciej rozwiąże przygotowane zagadki, zapisze się w księdze rekordów danego pokoju.


Ile kosztuje pobyt w Escape roomie?

Za jednorazową zabawę, trwającą zazwyczaj około 60 minut, zapłacicie od 50 do 200 złotych. Koszt ten rozkłada się na liczbę graczy, którzy będą uczestniczyć w danej grze. W jednym pokoju może się znaleźć przeważnie od dwóch do sześciu osób, czyli im więcej osób, tym mniejszy koszt.


Czy można kupić komuś wejście do Escape roomów jako Voucher?

Oczywiście. Większość Escape roomów umożliwia zakup voucherów na swoje pokoje.


Czy Escape room to dobry pomysł na prezent?

Jeżeli osoba, której planujesz wręczyć taki prezent lubi dobrą zabawę, cieszy ją odkrywanie nowych miejsc i rozwiązywanie ciekawych zagadek oraz dobra zabawa i dreszczyk emocji w jednym, to escape room jest idealnym rozwiązaniem.


Escape room to rozrywka dostępna dla wszystkich, w każdym wieku i o każdej porze roku. Poznaj pokoje, pełne niezwykłych historii, które z pewnością na długo zapadną w Twojej pamięci:

 • Tajemnica faraona - Egipt, czyli piramida i egipskie ciemności… czy uda Wam się odnaleźć skarb faraona, który doprowadzi Was do wyjścia? 
 • Biuro angielskiego detektywa - kto zabił znanego detektywa Johna Monroe? Komu uda się rozwikła tę tajemniczą zagadkę?
 • Nautilus: Podmorska przygoda - znalazłeś się na pokładzie Nautilusa. Podczas wyprawy złapał Was ogromny sztorm. Jesteś jedyną osobą, która może uratować załogę przed śmiercią! 
 • Cela nr 4 - śledztwo jest w toku… Ty i Twoi wspólnicy zostaliście aresztowani. Czy uda Wam się wykorzystać odpowiedni moment i wydostać z aresztu?
 • Przeklęta wyspa - próba odnalezienia skarbu zakończyła się klęską i zostaliście uwięzieni na przeklętej wyspie. Zróbcie co w Waszej mocy, aby jak najszybciej opuścić to mroczne miejsce!
 • Awaria zasilania w Parku Jurajskim - dinozaury są już w drodze! Musicie opuścić park zanim Was dopadną!
 • Domek na skraju lasu - po hucznej imprezie w plenerze, zaginął jeden z Waszych przyjaciół. Uważajcie na siebie podczas akcji poszukiwawczej…
 • Alicja w Krainie Cudów - czy to sen, czy jawa? Kto pomoże Wam rozwiązać tajemnicze zagadki z innego świata?
 • Opuszczony sklep z zabawkami - właściciel sklepu z zabawkami odszedł na tamten świat… w budynku pozostał już tylko tajemniczy śmiech dzieci, który budzi strach i przerażanie. Kto odważy się wejść do opuszczonego sklepu?
 • Tajemnica zbrodni - w tajemniczych okolicznościach ginie sławna dziennikarka. Czy uda Ci się wraz z detektywem rozwikłać zagadkę śmierci kobiety?

Sprawdźcie także, inne wyjątkowe pokoje, jakie czekają na rozwiązanie ich tajemnicy.

Najlepsze Escape Roomy i wszystko co musisz o nich wiedzieć - Atrakcje.pl

Liczba użytkowników, którzy uważają ten artykuł za przydatny: 1 z 1

Poprzedni
Wróć do listy artykułów
Następny
Przykład
Zapisz się na newsletter
 • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
 • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook